RSS

Четвер, 23.01.2025
Реклама

Опубліковано: 01.10.2012 о 17:36. Розділ: Oгляди/тести
Від чого залежить швидкість роботи Android смартфонів 
Власники смартфонів, на базі операційної системи Android, періодично стикаються з пригальмовування і затримками в роботі пристрою. Часто в таких випадках, більшість звинувачує слабкі характеристики пристрою, але буває так, що в усьому винен тільки сам Android.


Часто причиною затримок у роботі смартфона є апаратна частина:

- слабкий процесор; 
- графічний чіп; 
- недостатньо оперативної пам'яті для повноцінної роботи програми. 

Єдине, що під силу користувачеві, - оптимізувати використання наявних ресурсів або використовувати більш прості програми.

Суто програмні затримки, як кажуть автори дослідження, зустрічаються рідше, і пов'язані вони з помилками чи недоліками самих додатків. Типовий приклад - коли без видимих причин додаток «зависає» і перестає відповідати на запити. Вихід тут один - міняти додаток на інше або оновитися на нову версію.

Іноді, причиною «гальм» може бути сторонній фактор. Наприклад, падіння швидкості інтернет-з'єднання. Структура інтернет-протоколів не підготовлена до роботи в умовах мобільних мереж з їх частими змінами рівня сигналу. До пригальмовувань також призводить і перегрів процесора. А іноді пристрої починають повільніше працювати при заповненній карті пам'яті. Якщо звільнити трохи місця, робота стабілізується.

Користувач може сам визначити, що з перерахованого вище, служить причиною «гальм» на його пристрої. Для цього досить, у пристроях з Android 4.0 включити опцію «Показувати завантаження ЦП». А для більш ранніх - завантажити додаток, який вміє показувати завантаженість процесора. Наприклад, монітор ресурсів.

Якщо додаток «думає» і не реагує на торкання пальцем, але при цьому завантаження процесора мінімальне - значить, винна програма. А якщо процесор працює на всі 100% - не справляється він.

Крім того, так склалося, що спочатку ОС Android розроблялася як конкурент Blackberry. І повинна була працювати з апаратною клавіатурою і трекболом. Однак після виходу iPhone в Google переробили інтерфейс під сенсорні екрани. Але в іOS обробка дотиків і промальовування зображення на екрані виконується в окремому потоці з високим пріоритетом. Іноді на догоду плавності інтерфейсу iOS навіть призупиняються додатки, щоб не завантажувати процесор.

В Android малювання інтерфейсу не має підвищеного пріоритету, тому при дотику до екрану він не має ніякої переваги перед іншими працюючими програмами. Саме через це, двоядерні процесори ефективніші на Android.

Головною порадою, як оптимізувати роботу пристрою, є очищення оперативної пам'яті від непотрібних додатків. Також варто тримати кількість автозавантажуваних програм на мінімальному рівні - повідомляє lifehacker.ru.

Читайте також:
Реклама

Рейтинг: 5.0

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Переглядів: 5669. Джерело: itechnology.org.ua
 



Реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

  Система Orphus