RSS

Четвер, 23.01.2025
Реклама

Опубліковано: 27.06.2014 о 12:08. Розділ: Oгляди/тести
Огляд: Українські соціальні мережі 

Революційні події Євромайдану та війна на Сході України стали потужним поштовхом до початку нового етапу розвитку нашої культури та підняття рівня її значущості у світі. За цей час багато українців усвідомили, які насправді плани будувала влада РФ щодо України і стали намагатися перешкоджати їй не використовуючи товари російського виробництва, у тому числі й соціальні мережі. В купі ці фактори стали переломними в історії вітчизняного інтернету – у нас з’явилися власні соціалки, про які я сьогодні докладно розповім.


Скажімо чесно – не зважаючи на те, що українців у "ВКонтакті" чи "Однокласниках" досить велика кількість, нас там ніколи не приймали за "своїх", демонструючи це, наприклад, відсутністю не просто шкіл або вулиць у списках, а навіть цілих міст. А у нинішній неспокійний час нам надзвичайно потрібний інтернет–ресурс, інформацію з якого не "зливали" б російським спецслужбам – ми не можемо контролювати, чи передає ВК наші дані ФСБ РФ. До того ж може бути обмежене використання Фейсбука або Твіттера на рівні провайдера. Отже стало ясно – потрібна власна соціальна мережа, можливо навіть закрита для "не українців". Така думка, очевидно, прийшла в багато світлих голів розробників і за пів-року для нас відкрилося понад 20(!) соціалок. Вмощуйтесь зручніше, ми починаємо "розбір польотів"! ;) 

Звичайні соціалки

Для кого - звичайні соціальні мережі для звичайних людей зі звичайними запитами.




"Українці" були створені в січні 2009 року і у мене склалося таке враження, що з того часу ні інтерфейс, ні фреймворк на якому написана мережа взагалі не оновлювалися. Посилання знизу сторінки не працюють, тож про команду мені нічого не вдалося дізнатися (про кількість користувачів інформації також не знайшов, але судячи з айдішок їх там приблизно 10 тисяч). Однак проблеми цим не обмежуються – "Українці" підтримують текст, текст і тільки текст. Соцмережею не те що не підтримуються а ні музика, а ні відео, їх навіть не "інтегрувати" посиланням. Поняття стрічки тут відсутнє.



Вибачте, але у IRC-чаті більше можливостей. Робити тут просто нічого.


Оцінка: 0/5


vReale



Ця назва до біса що мені нагадує, правда не можу зрозуміти що… :-P АА, точно, ВКонтакті!! Навіть є моментальна реєстрація. Навіть є лічильник людей. Навіть є… та це просто шаблон вищезгаданого ВК 2009 року (справка для неофітів – це стара версія Vii Engine, cms для створення соціалок).

 

Приймати ім’я "Андрій" вРеалі відмовився, посилаючись на наявність спец символів та пробілів. "Андре" прийняв. Не зрозуміло, але факт. Далі виявилося, що у 2007 році відбувся кінець світу – пізніші роки народження відсутні. Зареєструвався. Всередині той самий "двіжок", з якого виріс ВК, тобто розробникам забракло уяви створити щось своє. Людей вРеалі зареєстровано під 28 тисяч, відео 256 штук, пісень 781. Є такий сумний прикол – можна придбати внутрішню валюту, "Реали" (як голоси або "ОКи"), але їх ніде витрачати, бо додатків тут не передбачено.

У фініті все сумно, бо ситуація тут не краща ніж в "Українців".


Оцінка: 1/5


WeUA



Одна із наймолодших, найскандальніших, найперспективніших та друга за чисельністю соціальна мережа – це все про WeUA. Ідея створення належить Богдану Оліярчуку, який зібрав команду із 15 талановитих програмістів. Після запуску 1 квітня сайт пережив потужний DDoS, була навіть введена реєстрація за запрошеннями. Але зараз все нормалізувалося і можна поглянути що ж ми отримали.

Станом на 23 червня WeUA налічувала понад 153 тисячі зареєстрованих користувачів. Інтерфейс є, на мою думку, досить цікавою сумішшю ВК та ФБ, тож вихідцям з першого буде легко пристосуватися. Не знаю, чи є тут корені Vii Engine. Навіть якщо є, то вони дуже добре замасковані.

Вже звична "менюшка" переїхала на правий сайд сторінки. Але! Як би це не було дивно, відсутній пошук по вже завантажених іншими користувачами відео. Також пошук музики з розділу "Мої аудіозаписи" дуже незручний та "вузький" (у прямому сенсі слова). До особистого повідомлення чомусь не можна "приклеїти" нічого іншого окрім смайла. Немає опитувань, документів і т.д.. З іншого боку як для такої молодої соціалки у неї вже є аж 2 додатка.



Порівняно із "Контактом" та Фейсбуком, функціонал у WeUA набагато менший. Але у мережі є потенціал, розробники постійно її вдосконалюють і навіть спілкуються з користувачами, цікавлячись їхньою думкою. Для бажаючих є вакансії програмістів, веб-дизайнерів, iOS- та андроїд-розробників.

Загалом – непогано, навіть дуже. Якщо Оліярчук не закине свій проект і "переб’є" на голову функціоналом ВК – у WeUA є всі шанси.

P.S. Богдане, прикрути обов’язково до плеєра підтримку Last.Fm ;)


Оцінка: 5/5


Друзі



Ця "штука" теж була запущена досить давно – 2009 року. "Вааааабще", спочатку за зовнішнім виглядом "Друзі" були копією ВК до кісток головного мозку (неприкритий Vii Engine). Але минулого місяця правління соцмережі провело конкурс на новий дизайн і перемогу отримав один із модних на сьогоднішній день "пласких" макетів у стилі Windows 8 та iOS 7\8.

Функціонально "Друзі" є гримучим коктейлем із ВК, ФБ та МойМир@Mail.Ru - зрозуміло що є звичні музика, відео, фото, додатки, але ще й онлайн ТБ та радіо, гості сторінки та інше. А ще є та старомодна фішка з "Контакту" - рейтинг сторінки, який усі хотіли накрутити ;). Все це було б добре але всі ці елементи не є одним цілим – вони нагадують ковдру з клаптиків. Наприклад, додатки – це насправді інсайд Webtomat’у а не власний ай фрейм абощо. Але навіть це не головна проблема, бо вона у тому як погано це все працює. Кнопки дивно реагують на клацання, а можуть взагалі не спрацьовувати. Багато чого ще треба доробити, особливо пошук.



Сиро. Це згодилося б на альфу соцмережі, максимум на бету, але для проекту що працює вже кілька років – ну це вже вибачте.


Оцінка: 3/5


Friend.ua



Логіка та компонування цієї соціалки нагадує мені портал online.ua, у якого, до речі, також є власна social network (про неї розповім нижче). Зараз на Френдс.ЮА зареєстровано 95563 користувачів.

Friends.UA не схожий на конкурентів ні інтерфейсом, ні опціями що доступні користувачам. Що до першого – він оранжевий, а всі "менюшки" оригінально розміщені в горизонтальних стрічках. Що до другого – тут відсутні аудіозаписи, натомість є форум та щоденники (типу мікроблога). Є ще щось на зразок внутрішнього кіно порталу, але він не розвивається.



Непогано зроблено, але до WeUA не дотягує.


Оцінка: 3/5


UkrFace



Ну скільки ж можна, га??? Знову Vii Engine, знов ті самі граблі… Прочитайте ще раз те, що я писав про vReale, "Українців" та "Друзів" - майже все це стосується і УкрФейсу.



P.S. якщо хтось думає, що я переплутав УкрФейс із якимось іншим сайтом – ні, той УкрФейс, про який ви думаєте (ukface.net) не працює. Є ще один УкрФейс (ukrface.org), але то навіть не соціалка і там взагалі інша історія.


Оцінка: 1/5


Yachudo



Оригінальна назва, нічого не скажеш… Креатори сайту надихалися сучасним дизайном Майкрософтівських ресурсів: пласкі елементи та кнопки у яких є лише контур. Колір шаблону соцмережі змінюється із кожним переходом по сайту – з синього на зелений, потім на оранжевий і знову на синій. Перші три рази класно, потім починає бісити.

А після реєстрації… Інтерфейс "внутрі" - це квінтесенція Microsoft OneDrive, Hotmail, Calendar та Windows 8. Особливо останньої, бо ефекти на сайті точно такі ж. І це, мабуть, єдина соціальна мережа, у якій можливості кастомізації власної сторінки такі самі як і у Твіттера – можна змінити колір кнопок, фреймів, посилань та встановити малюнок на бекграунд.



Але тут є лише фото, відео, ОП і …. Все?! Так, все. Скажіть, який сенс із такої соціалки? Правильно, ніякого. "Модний інтерфейс!" - закричали розробники. "Ну модний, і що?" - відповіли користувачі…


Оцінка: 1/5


Друккар



Ви пам’ятаєте, що у Твіттері український переклад неповний – місцями написи англійською?! Так от, коли я зустрів "Друккар", то думав що це єдиний аргумент "за" користування цим аналогом "Щебетальника". Я помилявся.



Переклад тут також жахливий, щоправда вже з російської. Інтерфейс – ще плоскіша копія Твіттера. Особливістю "Друккара" є можливість розмежування доступу до кожного окремого запису (майже як "Кола" у Google+) – для всіх, лише для підписників і т.д. Більше нічого цікавого, тож і робити тут нічого.


Оцінка: 1/5


Українці



Ця соціалка запуститься лише через 26 днів, але слоган над лічильником вбив мене: "Пора вже…" - це серйозно.

Жевріє надія, що розробники зроблять щось гарне, але цей круглий лічильник навіває думки що тут також не обійдеться без Vii Engine…


Ц.УКР



Побачивши вперше цей домен, мені захотілося тикати в монітор пальцями та стрибати як мавпа – я не бачив до цього кириличних адрес в УАнеті;)

І тут я хочу звернутися до всіх потенційних "розробників" соціальних мереж – довірте, будь ласка, переклад людині, яка написала ЗНО з української мови не менше ніж на 190 балів! Щоб не було у списку місяців народження «березеня» і «квітеня» і щоб фейс вашої соціалки не був трьома мовами! І будь ласка, перестаньте використовувати Vii Engine!!!!!!!



У цих також 2007 року стався Апокаліпсис і після цього люди не народжувалися... Ввівши всі необхідні дані треба натиснути на кнопку "Регистрировать". Для тих хто не хоче "Регистрировать" ;), можна імпортувати дані з ВК.

Всередині – Vii Engine. Голий. Цим все сказано.


Оцінка: 1/5


Я тут



Краще б мене тут не було. У ці соціалці тобто. За функціоналом це Френдс.ЮА, але технічно – це вже, хвала гремлінам, не Vii Engine. Це якийсь інший Engine, ще й із жахливим перекладом.

Просто не користуйтесь цією соціальною мережою.


Оцінка: 1/5


Українці онлайн



Це один із сервісів сайту Онлайн.ЮА (online.ua). Дуже самобутно зроблено, але не "вебдванульно" - основна ставка робиться на записи та блоги. Фото з відео реалізовані так собі, аудіо та додатки відсутні. Хоча Онлайн.ЮА має для цього всього окремі розділи.


Оцінка: 2/5


Висновки

Результати мого огляду виявилися у деякій мірі неочікуваними навіть для мене. Окрім WeUA користуватися чимось іншим не те що незручно, а просто не хочеться. Особливо неприємно вразило тотальне клонування ViiEngine. Ретельніше та якісніше треба, браття та сестри.


Професійні соціальні мережі

Для кого - для новачків, аматорів та професіоналів якогось певного напрямку. На жаль, у нас не набереться навіть по одній соціалці для кожної професії.


Рыбалка.com



Не зважаючи на російську назву, це не просто українська соцмережа, а це єдина вітчизняна соціалка для любителів риболовної справи. Її професіоналізм як у риболовних аспектах, так і у технічних мене вразив. Вона не схожа на жодну іншу соціальну мережу і у той же час можливості "Рыбалки" набагато ширші.

Ну, по-перше, зареєструватися на "Рибалці" не так просто – адміни ВРУЧНУ перевіряють кожний аккаунт. Навіщо? Мені стаття горить, а вони перевіряють… Зареєстрованих вього 24767 чоловік. Судячи з процесу реєстрації (і так воно і виявилося), кожному учаснику видають піддомен третього рівня виду http://тут_те_що_я_захочу.rybalka.com під особисту сторінку. На ній можна знайти стрічку активності людини, її блог, мікроблог, фотоальбом та особистий магазинчик (який тут зветься "барахолка").

Але я відволікся від особливостей сайту. Тут окрім звичних форумів та фотоальбомів є словник термінів, барахолка, фірмовий shop сайту, список баз відпочинку та риболовних магазинів, багато спеціалізованої літератури, розділ з акціями що проводяться на сайті та рубрика TackleTest. Вона призначена для тих, хто цікавиться новинками hard'ової частини рибалки – тут публікуються огляди, тести та фічери нових вудилищ, насадок, волосіні, крючків, бойлів, приманок і ще багато всього.

Круто зроблено, нічого не скажеш. Професійно і зі смаком. Рибалкам будь-якого рівня рекомендується до використання в обов’язковому порядку.


Соціальна мережа науковців



Найсерйозніша соціалка з усіх в цьому огляді. Офіційно СМН (будемо називати її так) стартувала у січні 2009 року і призначалася для сприяння комунікації та співробітництва вчених із країн СНД.

Тут публікуються наукові роботи, статті, інтерв’ю з відомими вченими, проводяться вебінари. Але є ще дві штуковини, гарних аналогів котрим майже не існує. По-перше, це база вчених з усіх країн СНД, а по-друге, це список відкритих на даний момент різними організаціями грантів.

Науковці оцінять ;)


Politiko



"Політика - іграшка для багатих діток, якою вони ні з ким не поділяться" - Мюріель Барбері.

Поява соціальної мережі такої тематики була лише питанням часу. Вражає інше – скрупульозність розробки.

Реєструючись у нас запитають, хто ми є: виборці, політики, політологи, журналісти, держслужбовці або громадські діячі, а також наші політичні погляди: лібералізм, соціалізм, комунізм, націоналізм та інші. В свою чергу, за це нам дадуть вести власний блог, влаштовувати онлайн-дебати, та ставити питання спільноті Politiko. Додайте до цього деталізований список партій і політиків, групи та обговорення ідей, що висувають зареєстровані користувачі Politiko і у результаті отримуємо суперовий сайт про політику.

Тим, хто небайдужий до того, що відбувається нині в нашій країні – рекомендую.



За такою "великою та жахливою" назвою знаходиться просто платформа для створення власного інтернет-магазинчику, на зразок Etsy (etsy.com). Ви просто заповнюєте свій профіль, вивішуєте товари і все! Придбати їх можна тут-же на сайті, бо є функція кошика.

У каталозі сервісу окрім окремих людей є компанії практично будь-якого калібру – від невеличких ПП до середніх та великих фірм. Купити можна майже все – від шкарпеток до цегли. Інтерфейс приємний та швидкий.

P.S. Ще є "Професійна мережа "Феміда"" (femida.court.gov.ua) для суддів України, але я не ризикнув там зареєструватися;)


Офтопи


Для кого - для хлопців та дівчат, що цікавляться чимось конкретним;)


Pink Planet



"Рожева Планета" - дочірній проект жіночого онлайн-журналу "Pink" і розрахований він, зрозуміло, на аудиторію представниць слабкої статі. "Планета" не є соціалкою у традиційному розумінні, це скоріше портал для відслідковування новин відомих брендів та конкурсів які вони проводять. Більше нічого написати не можу.


AntiWeb



Що кажуть вам батьки, або що ви кажете своїм дітям (залежно від того хто ви ;)) коли вони постійно висять у ПК або девайсах? Правильно, "піди погуляй на вулицю"! Ось саме для цього й вигадана перша українська антимережа "Антивеб". Принцип її функціонування дуже простий. Наприклад, ви хочете поїсти шашликів у п’ятницю після 19:00 на пляжі, але не маєте з ким. Ви створюєте у Антивебі подію, задаєте час і місце, і чекаєте доки до вас хтось приєднається. Так же само і ви можете прийняти участь у чиємусь івенті.



Зареєструватися можуть лише жителі Рівненської області, або ті, хто знає який там найпопулярніший універ (це питання-захист проти ботів під час реєстрації). Даю підказку – це НУВГП. Після реєстрації ми маємо свою сторінку, події що проходять (зараз там чомусь пусто), фотоподії (розробляється) та ОП. Всього на сайті зареєстровано 120 людей.

Мені "Антивеб" сподобався своєю креативністю. Шкода, звісно, що працює це не на території всієї України, але потенціал у мережі є і великий.


Frevend.com



Треба було б написати спочатку про Фревенд, а не Антивеб, але нехай. Просто щоб ви знали – Frevend працює так же само як і Antiweb, але не просто у всіх містах України, а по всій планеті (у списку – всі країни світу). Хоча навряд чи бразильці користуватимуться Фревендом, у них є свої сайти такої тематики…



Активність народу на Фревенді також не надто велика – для мого рідного Херсона подій немає взагалі, а для Києва їх лише 53.

Читайте також:
Реклама

Рейтинг: 3.0

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Переглядів: 11716. Джерело: itechnology.org.ua. Автор: Андрій Земський (twitter.com/zemskyi)
 



Реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

  Система Orphus