RSS

Четвер, 23.01.2025
Реклама

Опубліковано: 06.12.2012 о 12:41. Розділ: Oгляди/тести
Чи насправді існує небезпека з боку вірусів для ОС Android 
Новинні стрічки часто лякають нас вірусами для смартфонів, а Microsoft навіть пропонує свої смартфони в обмін на саму страшну історію про вірус в операційній системі Google. У тому, чи є віруси на Android міфом або вони представляють реальну загрозу, розбиралося видання Рhonearena.


Шкідливі програми (віруси) - це ПЗ, використовуване для порушення нормальної роботи комп'ютерів, збору цінної інформації або отримання доступу до приватних даних. Під цією назвою об'єднується безліч різновидів ворожих додатків. Оскільки сучасний смартфон - це повноцінний комп'ютер в кишені, він також схильний всім вразливостям, що і великі настільні ПК.

Згідно з даними лабораторії Касперського, число шкідливих програм для Android росте вибуховим темпом кожен квартал. І немає ніяких причин очікувати хоча б зупинки цього зростання, не кажучи вже про його спад. Більш того, експерти Касперського вважають, що віруси під Android стануть не тільки численніші, але й ефективніші. Іншими словами, у користувачів буде ще простіше вкрасти таку інформацію, як контактні номери, email-адреси і номери кредитних карт.

Але насправді злом смартфону - це кожен раз лотерея. Адже «улов» зловмисника цілком залежить від того, які дані зберігалися на смартфоні. Адже не кожен користувач тримає номер кредитки в своєму апараті.

З іншого боку, бути абсолютно безтурботним теж не можна - через це як мінімум можна встановити додаток, який спустошить мобільний рахунок, відправивши SMS на платний номер.

Основним засобом захисту від комп'ютерних вірусів, як і раніше, залишаються антивіруси. Наприклад, мобільні Dr.Web і Avast, які абсолютно безкоштовні у використанні.

Не варто також забувати, що шкідливе ПЗ на смартфонах вже кілька років як перейшло з розряду страшилок в розряд повсякденної реальності. Потрібно просто контролювати встановлювані додатки. Наприклад, якщо програма, що показує температуру, при установці просить дозвіл на відправку SMS, варто задуматися, навіщо термометру кудись слати повідомлення.

Масових епідемій побоюватися поки не варто - уразливості системи, закриваються виробниками, а запити при установці програм не дозволяють вірусам поширюватися автоматично.

Читайте також:
Реклама

Рейтинг: 4.0

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Переглядів: 4888. Джерело: today.mts.com.ua
 



Реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

  Система Orphus